User Menu Search
Close
Świetlica dla dzieci z Ukrainy w naszym ośrodku
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Świetlica dla dzieci z Ukrainy w naszym ośrodku

Lekcje języka polskiego, gry i zabawy to część atrakcji jakie czekają w ośrodku w Opolu na małych uchodźców z Ukrainy

Może nie rzuciliśmy się w wir pomocy uchodźcom z Ukrainy jako pierwsi, ale za to stawiamy na bardzo konkretną i celową pomoc skupiamy się na najmłodszych. Inicjatywa, którę realizujemy jest możliwa dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Biało-czerwone Opole, które gości w Opolu kilka rodzin z Ukrainy m.in. z Żytomierza i Odessy. W tej grupie uchodźców jest pani Wiktoria, która na Ukrainie była nauczycielką języka polskiego i biegle się nim posługuje. Dzięki temu mogliśmy od początku tego tygodnia rozpocząć lekcje polskiego dla dzieci.
W pierwszych, adaptacyjnych zajęciach, wzięło udział dziesięcioro dzieci w różnym wieku. Na pierwszej lekcji uczyli się oni powitań po polsku, alfabetu łacińskiego oraz najważniejszych faktów o Polsce i jej symbolach narodowych. Druga lekcja była poświecona liczebnikom oraz grom i zabawom, które utrwalały pierwsze zdobyte umiejętności.
Na dzieci czekają też drobne upominki - słodycze czy baloniki, a także bogate zestawy artykułów szkolnych dostarczone przez jednego ze sponsorów Stowarzyszenia Biało-czerwone Opole. 
Wciąż pracujemy nad rozwojem tej inicjatywy oraz planujemy kolejne akcje pomocowe dla uchodźców.

Drukuj
419

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top