User Menu Search
Close
Akademia Piłkarska Reissa Poznań najlepsza na turnieju rocznika 2012
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Akademia Piłkarska Reissa Poznań najlepsza na turnieju rocznika 2012

Duszyczki Cup 2021

Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2012 rozstrzygnięte. Najlepszym zespołem została Akademia Piłkarska Reissa Poznań, która w grupie finałowej pokonała pierwszy zespół Wielkopolski Komorniki oraz Sportis Łochowo. W turnieju, który odbył się w Centrum PLEK wzięło udział 14 drużyn.

14, a nie 16 zespołów zagrało w niedzielne przedpołudnie w Centrum PLEK na Duszyczki Cup dla rocznika 2012. W wyniku problemów kadrowych spowodowanych chorobami i kwarantannami w ostatniej chwili z udziału zrezygnowali gospodarze oraz drugi zespół „13”. Terminarz został zmodyfikowany i z czterech grup zostały utworzone trzy – dwie 5-zespołowe i jedna z 4-zespołowa.

Każdy ze zwycięzców grup zgromadził komplet punktów, a o pierwszych miejscach decydowały bezpośrednie potyczki z zespołami, które zajęły drugie lokaty. Wicemistrzowie grup zmagania w eliminacjach zakończyli z jedną porażką na koncie. Grupę A wygrała APR Poznań, która w decydującym meczu, na sam koniec rywalizacji, pokonała Lipno Stęszew. W grupie B wyścig po awans do Ligi Mistrzów wygrała pierwsza drużyna Wielkopolski Komorniki. Jak się później okazało mecz o zwycięstwo w grupie został rozegrany w drugiej kolejce, podczas której Wielkopolska ograła Spójnię Białe Błota. Jeszcze wcześniej, bo na inaugurację grupy C pierwszy Sportis Łochowo pokonał drugą Jedynkę Luboń.

Po fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone według zajętych miejsc na kolejne grupy, tym razem fazy finałowej. Do Ligi Mistrzów trafili zwycięzcy grup: APR Poznań, Wielkopolska I Komorniki i Sportis Łochowo. W Lidze Narodów zagrali wicemistrzowie: Lipno Stęszew, Spójnia Białe Błota i Jedynka Luboń, a w Lidze Europy ekipy z trzecich lokat: Unia Swarzędz, „13” i APR Dębiec. Ostatnia grupa – Ligi Konferencji – skupiła zespoły, które w eliminacjach były czwarte: Wielkopolska II Komorniki, Poznaniak Poznań i Koziołek Poznań.

Fazę finałową rozpoczął mecz o 13. miejsce, w którym drugi zespół Wielkopolski Komorniki ogral TPS Winogrady. W Lidze Konferencji najlepszy okazał się Koziołek Poznań, a rozgrywki Ligi Europy wygrała Unia Swarzędz. Z kompletem punktów w Lidze Narodów pierwsze miejsce zajęła Jedynka Luboń, która w decydującym meczu ograła Spójnię Białe Błota.

Rozgrywki Ligi Mistrzów, a co za tym idzie całego turnieju Duszyczki Cup dla rocznika 2012 wygrała Akademia Piłkarska Reissa Poznań, która nie miała sobie równych i zmagania zakończyła z kompletem zwycięstw. Pokonała Wielkopolskę I i Sportis Łochowo. Drugie miejsce zajęli młodzi adepci futbolu z Komornik.

Po zakończeniu turnieju wszyscy jego uczestnicy zostali nagrodzeni. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz niebieską czapkę z logotypem ośrodka Kibice Razem-Lech Poznań. Trzy najlepsze zespoły wyjeżdżały z PLEK-a z okazałym pucharami. Pamiątki trafiły także w ręce trenerów, którzy otrzymali od partnera turnieju Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz kalendarze Lecha Poznań na rok 2022. Nagrodzeni zostali również najlepszy bramkarz oraz król strzelców. Wśród golkiperów wyróżnienie otrzymał Bartosz Kozajda z Koziołka Poznań, a statuetkę dla najlepszego snajpera odebrał Kacper Kunachowicz z Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Podczas turnieju każdy zawodnik oraz trener otrzymał od Piekarni-Cukierni Nowaczyk słodką niespodziankę.

Wyniki turnieju Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2012 (klik!)

Klasyfikacja końcowa

 1. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
 2. Wielkopolska I Komorniki
 3. Sportis Łochowo
 4. UKS Jedynka Luboń
 5. Spójnia Białe Błota
 6. Lipno Stęszew
 7. Unia Swarzędz
 8. Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Dębiec
 9. „13”
 10. Koziołek Poznań
 11. Poznaniak Poznań
 12. Korona Stróżewo
 13. Wielkopolska II Komorniki
 14. TPS Winogrady Poznań

Turniej Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2011 był współfinansowany ze środków Miasta Poznań.

Drukuj
1263

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top