User Menu Search
Close
"Kibice chcą powstania pomnika Floriana Krygiera"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"Kibice chcą powstania pomnika Floriana Krygiera"

-Florian Krygier to szczególna postać w historii Pogoni Szczecin. Nikt inny nie kojarzy się z klubem jego kibicom tak pozytywnie. Dlatego też środowisko kibicowskie Dumy Pomorza chciałoby aby jego pomnik stanął przed wejściem na stadion jego imienia.

Piłka nożna, która stała się dla mnie czymś najwspanialszym w życiu, wciągnęła mnie całkowicie, dlatego, że pociąga ona młodzież i daje jej szansę na sukces oraz uczy postaw tak ważnych w życiu. Piłka nożna ma jasne zasady gry, których obie strony muszą przestrzegać, bo arbiter nad tym czuwa, a zwycięstwo musi być uczciwe. Piłka nożna, ogólnie sport, uczy młodzież gry fair, podnoszenia swoich umiejętności poprzez wysiłek i pracę i co najważniejsze w edukacji - w sporcie NIGDY SIĘ NIE PRZEGRYWA, BO ALBO SIĘ WYGRYWA, ALBO SIĘ UCZY. Porażki w sporcie, są chwilowe i pokazują nam nasze rzeczywiste umiejętności, czyli uczymy się obiektywnej oceny naszych umiejętności. Sport uczy pokory i mądrości – mówił Florian Krygier w jednym z wywiadów przeprowadzonych wiele lat temu.

Krygier dzięki prezentowanym wartościom mocno przyczynił się do wychowania wielu świetnych sportowców i jeszcze lepszych ludzi. Dla Pogoni Szczecin do dziś jest postacią wybitną, wspominaną przez kibiców, wynoszoną ponad innych, którzy przez lata budowali Dumę Pomorza.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że to Florian Krygier, jak nikt inny, zasługuje na to, aby jego pomnik stanął przed budowanym dla społeczności Szczecina stadionem. Wartości którymi kierował się w życiu wciąż są aktualne i każdy kibic, młody adept futbolu, doświadczony piłkarz, mieszkaniec Szczecina, czy odwiedzający nasze miasto turysta, powinien dowiedzieć się o nim i jego historii.

- Wszystkie grupy kibicowskie stoją przy stanowisku, że taki pomnik powinien powstać i to jak najszybciej, dlatego wspólnie jednoczymy się i zgłaszamy projekt powstania takiego pomnika do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy aby pomnik znajdował się przed wejściem głównym na stadion, przed czwartą trybuną, która powstanie na skutek szerokiej debaty publicznej, powstającej dzięki wpracowanemu kompromisowi pomiędzy władzami Szczecina, a jego mieszkańcami. Wierzymy, że nasze zdanie podzieli liczna grupa fanów Dumy Pomorza, ale i mieszkańców Szczecina, którzy dzięki temu będą mogli zbliżyć się do Pogoni – mówi Rafał Szczupak, przedstawiciel Kibice Razem Pogoń Szczecin, który jest liderem projektu.

Obecnie jesteśmy na końcowym etapie przygotowywania odpowiednich dokumentów, aby projekt został przyjęty i brał udział w głosowaniu mieszkańców Szczecina. Zachęcamy jednak aby już teraz informować o tym swoich bliskich, przyjaciół i znajomych. Wspólnie sprawmy, aby postać Floriana Krygiera została odpowiednio upamiętniona na obiekcie, który będzie naszym drugim domem dla wielu pokoleń przez kolejne lata.

 

Drukuj
6

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top