User Menu Search
Close
Kolejne lekcje o Żołnierzach Wyklętych w naszym ośrodku
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Kolejne lekcje o Żołnierzach Wyklętych w naszym ośrodku

Za nami kolejne lekcje z historii zorganizowane dla uczniów szkół średnich.

Mając wciąż w pamięci Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) zorganizowaliśmy kolejne lekcje dla uczniów szkół średnich na temat historii antykomunistycznego podziemia. Warto przypomnieć, że pierwsze takie lekcje organizowaliśmy w 75 rocznicę operacji "Lawina" - we wrześniu tamtego roku.

Tym razem, wraz ze Stowarzyszeniem Biało-Czerwone Opole, zaprosiliśmy do naszego ośrodka uczniów ze szkoły średniej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu, którzy mogli posłuchać młodego historyka - Patryka Frydla - opowiadającego o genezie aktywności antykomunistycznej w Polsce, formach walki i oporu w pierwszych latach nowej okupacji i metodach wali z podziemiem. Podczas lekcji uczniowie poznali też biografie najważniejszych postaci spośród Niezłomnych - "Łupaszki", "Pileckiego", "Inki" i innych, których nie wolno zapomnieć.

Cieszymy się, że po raz kolejny gościmy w naszych prograch młodzierz i mamy możliwość opowiadania jej o historii powojennej Polski. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację lekcji i mamy nadzieję, że kolejne okazje do takich spotkań szybko się nadarzą.

Drukuj
632

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top