User Menu Search
Close
Niedzielna inauguracja wiosny
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Niedzielna inauguracja wiosny

W niedzielę 20 marca o godzinie 18 Wiara Lecha rozpocznie rundę wiosenną sezonu 2021/22. Rywalem Kiboli na inaugurację będzie zamykająca ligową stawkę Sparta Szamotuły.

Meczem ze Spartą Szamotuły Wiara Lecha rozpoczęła ligowe zmagania w sezonie 2021/22. Kibole nie pozostawili złudzeń i wygrali 7:0. Takim samym, ale już niekorzystnym wynikiem zakończyli rundę jesienną. W ostatnim pojedynku w zeszłym roku przegrali u siebie z Notecią Czarnków 0:7. Porażka z liderem była też ostatnią przegraną Sparty. Tydzień wcześniej Noteć wygrała u siebie z czerwoną latarnią ligi 9:1. Spartanie jesień zakończyli remisując na własnym obiekcie 2:2 z TPS-em.

Podczas zimowych przygotowań w szeregach Sparty nastąpiły aż dwie zmiany trenera. Na początku roku drużynę objął Karol Gregorek, a po dwóch miesiącach zastąpił go Błażej Waśkowiak. Do drużyny dołączyło też 11 nowych zawodników. Klub z Szamotuł podczas zimowych przygotowań rozegrał siedem sparingów, w których odniósł trzy zwycięstwa, raz zremisował i trzy razy musiał uznać wyższość rywali. Kibole na tym polu spisali się poniżej oczekiwań. W ośmiu sparingach wygrali dwukrotnie, pozostałe kończyły się wygranymi przeciwników.

Wiara Lecha na inauguracyjne trzy punkty czeka już sześć lat. Ostatni raz Lechici dopisali sobie zwycięstwo do dorobku w marcu 2016 roku. Był to pierwszy mecz Jarosława Wróblewskiego na ławce trenerskiej. Kibole wygrali wówczas z liderującym w okręgówce Piastem Kobylnica 2:0. Przed rokiem przełamali tą niekorzystną serię, ale ostatecznie zwycięstwo 3:2 nad Gromem Plewiska zamieniło się w walkower 3:0 na korzyść drużyny przeciwnej.

Mecz Wiara Lecha – Sparta Szamotuły odbędzie się w niedzielę 20 marca o godzinie 18 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Sędzią głównym będzie Maciej Skrzypczak z Brodnicy. Na liniach pomagać mu będą Piotr Bacia (Poznań) i Tomasz Szlauderbach (Mościenica).

Drukuj
149

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top