User Menu Search
Close
Ostatni sprawdzian w Kostrzynie
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Ostatni sprawdzian w Kostrzynie

W sobotę, 6 sierpnia o godzinie 11 rozpocznie się ostatni mecz kontrolny Wiary Lecha przed startem sezonu 2022/2023. Kibole na zakończenie przygotowań zmierzą się w Kostrzynie z miejscową Lechią.

Kibole przed startem nowej kampanii mieli zaplanowane trzy sparingi. Dwa rozegrali w pierwszym tygodniu przygotowań. Na początek przegrali w Kórniku z IV-ligową Kotwicą 1:3, a w drugiej potyczce zremisowali na wyjeździe ze śremską Wartą 2:2. Trzeci mecz kontrolny Wiara Lecha rozegra w Kostrzynie. Jej przeciwnikiem będzie Lechia, za sterami której zasiada były szkoleniowiec niebiesko-białych, Jarosław Wróblewski.

Lechiści również mają za sobą dwa mecze sparingowe. W obu okazali się lepsi od swoich rywali – wygrali z TPS-em Winogrady 3:0, a następnie pokonali zespół złożony z zawodników testowanych pod szyldem Moja i Twoja Piłka 4:1.

W poprzednich latach Wiara Lecha mierzyła się z Lechią wielokrotnie. Kostrzynianie byli rywalem DWL w sezonie 2017/2018 w Klasie Okręgowej. Oba pojedynki zakończyły się zwycięstwami Lechitów – 1:0 i 2:1. Trzeci oficjalny mecz odbył się w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Tym razem górą była Lechia, która wygrała z Wiarą Lecha po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry było 0:0). Niebiesko-biali kilka razy mierzyli się z Lechistami w grach kontrolnych. W Kostrzynie przegrali 3:6 i wygrali 3:2. Zwycięstwem DWL 3:0 zakończył się również jedyny sparing rozegrany w stolicy Wielkopolski.

Pojedynek Lechia Kostrzyn – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia o godzinie 11. Będzie to ostatni sprawdzian obu zespołów przed rozpoczynającym się w kolejny weekend sezonem 2022/2023.

Drukuj
402

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top