User Menu Search
Close
Podsumowujemy rok 2020
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Podsumowujemy rok 2020

Trudny i wyjątkowy rok się kończy czas na krótkie podsumowanie

Ponieważ kończy się wyjątkowy i trudny rok 2020, chcielibyśmy podzielić się z Wami krótkim podsumowaniem minionych 12 miesięcy w roku, który wyglądał zupełnie inaczej niż planowaliśmy to u jego progu.

„Sezon ogórkowy” i pierwsze dni stycznia kazały nam planować wydarzenia związane z obchodami 75-lecia istnienia Odry. Pierwszym akcentem tych obchodów był turniej dla dzieciaków z Akademia Odry Opole, z rocznika 2010 o puchar im. Leonarda Olejnika. Rywalizacja 6 zespołów w tych rozgrywkach miała być dla wszystkich okazją do zainteresowania się historią klubu, a dla dzieci z naszej akademii dodatkowo szansą na podniesienie umiejętności piłkarskich – wierzymy, że wśród biegających po hali młodych chłopców są przyszli następcy Guta, Jarka, braci Blautów czy Kotów albo Tomasza Copika i Tobiasza Weizettela.

Przed rozpoczęciem sezonu udało się nam także zorganizować w ośrodku Kibice Razem Odra Opole spotkanie z trenerem Dietmarem Brehmerem, który zaczynając pracę podzielił się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami i nadziejami. Jak pokazały kolejne miesiące przeniósł on Odrę na nowy poziom. Mamy nadzieję, że kolejne takie spotkanie odbędzie się u progu nowego sezonu.

Na przełomie lutego i marca włączyliśmy się, jak co roku w organizację obchodów, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a głównym punktem naszych działań była organizacja Biegu Pamięci „Tropem Wilczym”. Rekordowa edycja była bardzo udana, a towarzyszyły jej też wydarzenia charytatywne – kwesta środków oraz zbiórka strojów biegowych dla biegaczy z MONAR w Zbicku.

Niestety na pierwszy tegoroczny wyjazd - do Radomia – nie udało się już pojechać. Na przeszkodzie stanęła pandemia, która skutecznie paraliżowała rozgrywki piłkarskie, przez cały rok. Tym samym rozpoczął się nowy rozdział naszej działalności – akcja #NieIdźWKoronę czyli pomoc w walce z pandemią Covid-19. Akcja objęła wiele podmiotów i włączyli się w nią kibice bardzo chętnie i licznie. Udało się pomóc m.in. ratownikom z pogotowia w Opolu, szpitalowi jednoimiennemu w Kędzierzynie-Koźlu, oddziałowi Intensywnej Opieki Kardiologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, oddziałowi Zakaźnemu Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, Hospicjum „Betania” oraz Stobrawskiemu Centrum Medycznemu w Kup.

W tym czasie miał miejsce też kolejny akcent obchodów 75-lecia Odry – bieg sztafetowy na dystansie 75kilometrów będący inicjatywą Klubu Biegowego Odra Opole.

Pod znakiem tej aktywności upłynął nam czas do czerwca. W dniu 16 czerwca, 75 lat od dnia powołania do życia Odry Opole, zebraliśmy się na stadionie gdzie okazjonalną prezentacją z udziałem pirotechniki uczciliśmy ten ważny dzień. W kilka dni później wróciliśmy na trybuny by dopingiem wesprzeć piłkarzy w walce o utrzymanie! Cieszymy się, że walka ta zakończyła się powodzeniem i Odra pozostała na zapleczu ekstraklasy.

W pierwszej połowie roku udało się też, dzięki inicjatywie Instytut Śląski, wydać przewodnik po naszym "Szlaku Pamięci Powstań Śląskich na Opolszczyźnie".

Natomiast obchody 75-lecia kontynuowaliśmy organizując Wirtualny Bieg Jubileuszowy, w którym brało udział ponad 130 osób, które pokonały dystans nie krótszy niż 5km.

W nowy sezon weszliśmy z coroczną akcją zbiórki artykułów szkolnych dla Polaków na kresach. Akcja była bardzo udana i na zbiórkę Stowarzyszenia Polscy Kibice dla Kresowiaków przekazaliśmy cztery wielkie kartony potrzebnych artykułów.

We wrześniu wsparliśmy też Opolski "Dom Nadziei", przekazując potrzebne środki czystości oraz napoje, aby wesprzeć najuboższych z Opola.

Na mecz z GKSem Bełchatów zaprosiliśmy dzieci z domu dziecka, które tradycyjnie cieszyły się dopingując niebiesko-czerwonych!

Październik upłynął nam pod znakiem walki o głosy w Budżecie Obywatelskim. Dzięki wygranej karnety na kolejny sezon będą dostępne dla 2tys kibiców, w cenie jedynie 5zł. W początku listopada natomiast prowadziliśmy kwestę na Ekshumację i Identyfikację Żołnierzy Wyklętych, którą organizuje Fundacja Niezłomni.

Rok zakończyliśmy ponowną zbiórką dla hospicjum Betania oraz organizacją „Niebiesko-Czerwonych Mikołajek”, w ramach których odwiedziliśmy dzieci z domu dziecka w Skorogoszczy, dzieciaki z KB Odra Opole oraz podopiecznych Domu Samotnej Matki.

To oczywiście nie wszystko co udało nam się zrobić w minionym roku. Można by wymieniać mniejsze i większe akcje z życia kibicowskiego czy działalność patriotyczną. Chcieliśmy jednak przedstawić to co w mijającym roku było najważniejsze. Jeśli chcecie aby kolejny rok był jeszcze bardziej bogaty w nasze działania to dołączajcie do nas lub wspierajcie nas jak możecie. Wszystko co robimy udaje się dzięki Wam i za cały ten trudny rok każdemu bardzo DZIĘKUJEMY!

Drukuj
1635

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top