User Menu Search
Close
Powstaje wystawa o Opolskiej Armii Krajowej!
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Powstaje wystawa o Opolskiej Armii Krajowej!

Kibice Odry są głownymi autorami powstającej prezentacji.

Dzięki pozyskaniu środków z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pomocy kolegów ze Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole możemy realizować program przybliżający historię Armii Krajowej na Opolszczyźnie. Zrobimy to w roku 80-lecia istnienia AK. Dla nas to bardzo ważne doświadczenie bo pozwala nam odkryć zupełnie nieznane karty naszego regionu i to karty niezwykle interesujące.

Trwające od kilku miesięcy prace i przygotowania pozwoliły nam nie tylko opracować rzeczoną wystawę, ale też opracowanie audiodeskrypcji jej plansz. Co więcej przygotujemy także stosowny portal internetowy, który będzie rozwijał się i rozszerzał tematykę poruszoną na wystawie. Wydamy także obszerny katalog wystawy, zawierający m.in. teksty wprowadzające do tematyki.

Wszystkie te rzeczy zaprezentujemy podczas uroczystego wernisażu. Odbędzie się on w sobotę 27 sierpnia o 12:00 w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny. Warto się wybrać tam tego dnia i wziąć udział w wydarzeniu.

Szczegóły tego wydarzenia znajdują się na facebooku. A od września będziemy zapraszali na kolejne prezentacje rzeczonej wystawy w kolejnych miejscach.

Drukuj
322

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top