User Menu Search
Close
Suchary Suchy Las najlepsze na Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2009
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Suchary Suchy Las najlepsze na Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2009

Niedzielne zmagania na Duszyczki Cup 2020 zakończyły zespoły z rocznika 2009. Najlepsze okazały się Suchary Suchy Las. Żółto-niebiescy wygrali w finale z drugą drużyną Canarinhos Skórzewo. Brązowe medale zgarnęli Salezjanie Poznań.

W turnieju rocznika 2009, podobnie jak przy okazji rywalizacji dwa lata młodszych piłkarzy, zagrało dwanaście zespołów. Zostały one podzielone na trzy grupy 4-zespołowe. W tej oznaczonej literą A pierwsze miejsce zajęli późniejsi zwycięzcy turnieju – Suchary Suchy Las. Całe rozgrywki przebrnęli bez porażki, a jedyną drużyną, która potrafiła urwać punkty był pierwszy zespół Canarinhos Skórzewo. Na inaugurację turnieju obie ekipy nie zdobyły gola i bezpośrednie starcie zakończył się remisem 0:0. Suchary wygrały grupę z siedmioma punktami. W półfinale trafili na Dwójkę Szamotuły, która fazę eliminacyjną przebrnęła bez szwanku z trzema wygranymi i dwucyfrową liczbą strzelonych bramek. Walka o finał była niezwykle zacięta i zakończyła się sukcesem sucholeskich Sucharów, które wygrały 2:1. W meczu o złoto żółto-niebiescy zmierzyli się z drugą drużyną Canarinhos. Skórzewianie, podobnie jak Dwójka, w grupie wygrali komplet spotkań, a w półfinale ograli Salezjan 2:0. Pierwszego gola w turnieju stracili dopiero w finale, w którym musieli uznać wyższość Sucharów. Mecz zakończył się wysoką wygraną podopiecznych Jakuba Golańskiego 4:1. Czwarty gol okazał się kluczowy w wyścigu po tytuł króla strzelców. Zdobył go Igor Świerkowski, który wygrał koronę. Nie było to jedyne indywidualne wyróżnienie triumfatorów. Wśród bramkarzy najlepszy był również reprezentant Sucharów – Gracjan Gawrych.

Brązowe medale powędrowały na szyje zawodników UKS-u Salezjanie Poznań, którzy w małym finale pokonali po rzutach karnych Dwójkę Szamotuły. Był to udany rewanż poznaniaków za porażkę w grupie.

Rywalizację o miejsca 5-9 wygrała pierwsza drużyna Canarinhos Skórzewo, która w decydującym spotkaniu pokonała 3:1 Akademię Reissa z Jarocina. Dwa miejsca niżej rywalizację zakończył Jurand Koziegłowy. W meczu o 7. miejsce pokonał skromnie Grom Plewiska (1:0). Kolejne lokaty – dziewiąta i jedenasta przypadły Wiarze Lecha Robakowo oraz Wielkopolsce Komorniki. Gospodarze w pojedynku o lokatę pokonali po rzutach karnych UKS Talent, a komorniczanie ograli dziewczyny z Lipna Stęszew.

Klasyfikacja końcowa Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2009

 1. Suchary Suchy Las
 2. Canarinhos II Skórzewo
 3. UKS Salezjanie Poznań
 4. UKS Dwójka Szamotuły
 5. Canarinhos I Skórzewo
 6. Akademia Piłkarska Reissa Jarocin
 7. Jurand Koziegłowy
 8. Grom Plewiska
 9. Wiara Lecha Robakowo
 10. UKS Talent Poznań
 11. Wielkopolska Komorniki
 12. Lipno Stęszew Dziewczyny

Wyniki Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2009 – kliknij TUTAJ.

Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Poznań.

Drukuj
8622

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top