User Menu Search
Close
Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tychach - relacja
GKS Tychy
/ Kategorie: GKS Tychy

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tychach - relacja

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Tychach odbył się 5 marca w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany. Na starcie zawodów stanęło ponad 300 biegaczy, którzy nie przestraszyli się przenikliwego zimną i padających od czasu do czasu płatków śniegu. Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach.

Jako pierwsi w samo południe wyruszyli na trasę uczestnicy „Biegu Pamięci” na dystansie 1963 metrów. Kwadrans później rozpoczął się „Bieg wokół Jeziora Paprocańskiego” na dystansie 10 km, w którym do rywalizacji przystąpiło znacznie więcej zawodników. Wcześniej odbyły się natomiast „Bieg Młodego Patrioty”, w którym startowały dzieci mające do pokonania w zależności od kategorii wiekowej od 100 m do 800 m.

Każdy uczestnik Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Tychach przed rozpoczęciem imprezy otrzymał pakiet startowy. Uczestnicy „Biegu Pamięci” i „Biegu wokół Jeziora Paprocańskiego” po minięciu linii mety dostali pamiątkowe medale. Najlepsi biegacze startujący na tym dłuższym dystansie zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn dodatkowo otrzymali okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Na mecie na wszystkich czekał także gorący posiłek.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Tychach zorganizowało Stowarzyszenie Klubu Kibica Niepełnosprawnego w Tychach oraz Kibice Razem GKS Tychy a pomysłodawcą imprezy była Fundacja Wolność i Demokracja. Celem imprezy było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963, poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce oraz integracja środowiska biegaczy.

Drukuj
174

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2023 KIBICE RAZEM
Back To Top