User Menu Search
Close
"VI Turniej Kibice Razem 2019"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"VI Turniej Kibice Razem 2019"

W dniach 27 oraz 28 sierpnia 2019 roku w Wawrzkowiźnie pod Bełchatowem na boiskach OSiR Wawrzkowizna odbył się VI Turniej KIBICE RAZEM. Organizatorami tegorocznego Turnieju byli Polski Związek Piłki Nożnej oraz Młodzieżowe Centrum Sportu w Bełchatowie.

W tym roku o tytuł najlepszego ośrodka KIBICE RAZEM konkurowało 18 drużyn. W ostatniej chwili okazało się, że niemożliwy jest przyjazd drużyny KIBICE RAZEM Polonia Warszawa, ale organizatorzy w porozumieniu z koordynatorami pozostałych ośrodków utworzyli drużynę złożoną z dzieci z obecnych drużyn pod szyldem KIBICE RAZEM.  Dzięki temu rywalizacja była sprawiedliwa i każda z drużyn miała możliwość rozegrać równą liczbę spotkań. Zgodnie z regulaminem Turnieju drużyny składały się z zawodników w wieku do 10 lat.

Tegoroczna VI edycja turnieju różniła się od pozostałych. Przede wszystkim rozgrywki zostały rozłożone na dwa dni i oprócz zmagań piłkarskich na drużyny czekały konkurencje sprawnościowe. Pierwszego dnia każda z 18 drużyny reprezentujących ośrodki KIBICE RAZEM musiała stanąć do rywalizacji w 9 konkurencjach: strzał z łuku, bramka celnościowa, Jenga XXL, tor przeszkód, quiz wiedzy, bieg, żonglerka piłką nożną, drużynowy skok w dal oraz ślepy tor. Najlepsza drużyna mogła zdobyć łącznie 162 punkty. Zawody rozpoczęły się o godzinie 16 i trwały ponad 3 godziny. Niektóre z drużyny bezpośrednio z boisk szły na wspólną kolację, podczas której główną atrakcją było ognisko i nieformalna konkurencja przeciągania liny.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z losowania grup i tak by podnieść atrakcyjność spotkań i wyrównać ich poziom przydział do grup opierał się na klasyfikacji punktowej pierwszego dnia.

Kolejny dzień Turnieju rozpoczął się od wczesnego śniadania tak by wszystkie drużyny były gotowe na godzinę 9:00 kiedy to rozbrzmiał gwizdek dla pierwszych potyczek piłkarskich. Każda z drużyn miała do rozegrania trzy spotkania, dwa w grupie, a kolejne w zależności od zajętego miejsca w grupie. Mecze były punktowane nietypowo, ale zgodnie z zasadami turnieju, a więc wygrana – 18 pkt., remis – 9 pkt., a przegrana – 0 pkt. Oprócz punktów, które były do zdobycia na boisku. Były 4 dodatkowe klasyfikacje. 18 punktów doliczano do konta drużyny z najmłodszym graczem (drużyna KIBICE RAZEM), dodatkowe 18 punktów otrzymywały drużyny żeńskie oraz koedukacyjne. Poza tym po 10 punktów zyskiwały drużyny, w której znalazł się Król Strzelców i Najlepszy Bramkarz Turnieju.

Ostatni mecz VI Turnieju KIBICE RAZEM zakończył się parę minut po południu, a zaraz po nim zważywszy na coraz bardziej doskwierające słońce odbyło się uroczyste zakończenie Turnieju i wręczenie nagród. Na samym końcu była jeszcze chwila dla fotoreporterów, a uczestniczy zmagań uśmiechnięci i szczęśliwi zapozowali do grupowego zdjęcia.

Turniej jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach programu KIBICE RAZEM, który wdrażany jest od 2010 r. przez Ministerstwo Spotu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, samorządy lokalne oraz stowarzyszenia kibiców. Założenia projektu opracowane zostały na potrzeby przygotowań do turnieju finałowego UEFA EURO 2012 w Polsce. W latach 2010-2012 otwarte zostały pierwsze cztery ośrodki prowadzone przez kibiców: Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Polonii Warszawa i Śląska Wrocław.

W kolejnych latach przybywało miast, które uruchamiały swoje własne miejsca spotkań dla lokalnych kibiców. W 2019 roku przybyły kolejny ośrodek, a w skali kraju jest ich już łącznie 18; chęć otwarcia kolejnych zgłaszają kibice z całej Polski. Powstające ośrodki KIBICE RAZEM wspierają pozytywne inicjatywy wychodzące ze środowiska kibiców oraz działają na rzecz tworzenia struktur społeczeństwa obywatelskiego przez aktywnych sympatyków piłki nożnej.

Ideą Turnieju jest sportowe współzawodnictwo w duchu fair-play i integracja młodzieży z całej Polski. Uczestnictwo w Turnieju KIBICE RAZEM często poprzedzone jest lokalnymi eliminacjami, do których zapraszane są wszystkie zainteresowane grupy młodzieżowe. Mimo, że turniej jest rozgrywany przez młodszych kibiców, emocji na nim nie brakuje a walka o miano najlepszego ośrodka Kibice Razem należy do zaciętych.

Podczas VI Turnieju KIBICE RAZEM drużyny reprezentowały siedemnaście lokalnych ośrodków Kibice Razem współtworzonych przez sympatyków GKS Bełchatów, Jagielloni Białystok, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Korony Kielce, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Odra Opole, Sandecji Nowy Sącz, Lecha Poznań, Stal Stalowa Wola, Pogoni Szczecin, GKS Tychy, , Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Stal Mielec a także mieszana drużyna KIBICE RAZEM.

Zawodnicy oprócz udziału w 9 konkurencjach pierwszego dnia, rozegrali łącznie 27 spotkań piłkarskich, prowadzonych przez profesjonalnych sędziów, które odbywały się równolegle na dwóch wzorowo przygotowanych boiskach. Tego dnia pogoda szczególnie dopisywała, promienie słońca ogrzewały murawę przez cały czas trwania turnieju.

Turniej zyskał zainteresowanie mediów, pojawiły się na nim lokalne ekipy reporterskie, a także grupy kibiców ciekawe piłkarskich zmagań.

W imieniu organizatorów Polski Związek Piłki Nożnej pragnie podziękować wszystkim zawodnikom i trenerom za udział w VI Turnieju KIBICE RAZEM, a także wszystkim zaangażowanym w jego przebieg w tym koordynatorom ośrodków, którzy sprawili najmłodszym dużo radości organizując dla nich konkurencje pierwszego dnia Turnieju. Szczególne podziękowania należą się MCS Bełchatów, a także dla koordynatorów Ośrodków: KR GKS Bełchatów, KR Arka Gdynia, KR Stal Mielec, KR Odra Opole, KR Lech Poznań i KR Pogoń Szczecin za aktywną pomoc w jego realizacji.

 

 

Drukuj
411

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top