User Menu Search
Close
Wakacje z ośrodkiem Kibice Razem Miedź Legnica
Miedź Legnica
/ Kategorie: Miedź Legnica

Wakacje z ośrodkiem Kibice Razem Miedź Legnica

Dzień 10 - sprzątamy o czystą Legnicę dbamy

Wakacje z ośrodkiem Kibice Razem Miedź Legnica dzień 10

,,Dzisiaj w planie jest sprzątanie”

Dzisiaj trochę inaczej. Było sportowo, treningowo i turystycznie teraz przyszła pora na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Kolejny dzień wakacji z ośrodkiem Kibice Razem Miedź Legnica postanowiliśmy spędzić nad naszą piękną i miejscami zadziwiającą rzeką Kaczawą. Dokładnie nad legnickim wodospadem, który znajduje się na zapomnianym przez świat i mocno zaniedbanym Przybkowie. Dzielnica, która zatrzymała się w czasie, która jednak posiada swój własny i niepowtarzalny klimat. Dzielnica, która niegdyś tętniła życiem, a dzisiaj wymarła śmiercią naturalną. Jednak to właśnie tutaj uroku nabiera nasza legnicka rzeka, lewy dopływ Odry - Kaczawa. Rzeka, która ma swój klimat, ale również odstrasza zaniedbanym i mocno zaśmieconym nadbrzeżem. I właśnie to postanowiliśmy spróbować zmienić. Posprzątać nadbrzeże Kaczawy na legnickim Przybkowie. Na początku skromnie, bo w sumie w 5 osób + nasz wesoły pomocnik w postaci owczarka belgijskiego. Skromnie jednak nie znaczy, że bez efektu. Rezultat tej akcji był taki, że w przeciągu kilkudziesięciu minut nazbieraliśmy 5 sporej wielkości worków śmieci. Szok, zdziwienie, ale przede wszystkim mocne wkurzenie na ludzi, którzy nie potrafią uszanować piękna natury. Nie potrafią zadbać o to co wspólne i naturalne.

Obraz może zawierać: pies, trawa, na zewnątrz i przyroda

- Skoro możecie przyjść nad rzekę, jezioro, łąkę, do lasu, gdziekolwiek i rozpalić tam grilla, napić się piwka to nie powinniście mieć również problemu z tym, aby pozostawić w tym miejscu po sobie porządek i zabrać ze sobą to, co przynieśliście. To nic trudnego …

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Co ważne. Sama akcja mocno spodobała się naszym młodym kibicom. Był to nasz pierwszy wspólny wypad nad Kaczawę jednak na pewno nie ostatni. Następnym razem uderzymy większą grupą i podwoimy efekt naszych ,,zbiorów”. Fajnie by było, aby nasza dzisiejsza akcja poszła w świat i nakłoniła, zmobilizowała do działania inne osoby, instytucje, grupy sportowe itp. Oby dała przykład innym i przede wszystkim uświadomiła, że dbanie o porządek to nasz wspólny obowiązek i jeżeli chcemy żyć w zgodzie z naturą należy dbać o przyrodę. Dlatego udostępniajcie ten post, organizujcie podobne akcje w swoim gronie i przede wszystkim sprzątajcie po sobie. Takie zachowanie przysłuży się nam wszystkim. HEJ MIEDŹ !

Obraz może zawierać: 3 osoby, drzewo, na zewnątrz i przyroda

 

Drukuj
307

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top