User Menu Search
Close
Wielkopolska Komorniki wygrywa Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2011
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wielkopolska Komorniki wygrywa Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2011

Turniej Duszyczki Cup w roku 2020 zainaugurowały zespoły z roczników 2011. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Wielkopolski Komorniki, którzy w finale okazali się lepsi od Akademii Reissa z Dopiewa. Brązowe krążki wywalczyli Canarinhos Skórzewo Niebiescy.

Dwanaście zespołów stanęło na starcie rywalizacji w turnieju dla rocznika 2011. W ostatniej chwili wycofał się Grom Wolsztyn, ale dzięki sprawnej organizacji dwa zespoły wystawił Poznaniak Poznań. Oba trafiły do jednej grupy. Łącznie były trzy. Trzy były też drabinki półfinałowe, w których toczyły się zmagania o miejsca 9-12, 5-8 i 1-4.

Pewnym gry o najwyższe cele byli zwycięzcy grup, a także najlepsza ekipa z drugich lokat. Klasyfikacje końcowe fazy grupowej były … kopiami. Najlepsi gromadzili siedem oczek, kolejne zespoły odpowiednio pięć, cztery i zero. W grupie A na czele znalazła się Wielkopolska Komorniki, która jedyne punkty straciła w meczu z drugim Orlikiem Poznań. Pojedynek na szczycie zakończył się bezbramkowym remisem. UKS, uprzedzając fakty, okazał się najlepszy w klasyfikacji drużyn z drugich miejsc. Orlik grał najefektowniej spośród wicemistrzów. Zdobył sześć goli przy jednym straconym. Grupę B zdominowały dwie drużyny Poznaniaka. Pierwsze miejsce zajął drugi zespół, drugie … pierwszy. W grupie C najlepsza okazała się Akademia Reissa Dopiewo, która o dwa oczka wyprzedziła żółty zespół Canarinhos Skórzewo. Derby o pierwszą lokatę zostały rozegrane w ostatniej kolejce. Po zaciętym pojedynku padł remis 2:2, który był szczęśliwy dla teamu z Dopiewa.

Fazę pucharową rozpoczęła półfinałowa walka o miejsca 9-12. W ostatniej drabince najlepsza był Trzynastka Poznań, która ograła UKS Talent, a następnie w meczu o 9. miejsce Juranda Koziegłowy. O pierwsze zwycięstwo na Duszyczki Cup do końca walczyła Stella i Talent. Ostatecznie ta sztuka nie udała się. Pojedynek o przedostatnią lokatę zakończył się remisem. W karnych lepsza była Stella.

Na piątym miejscu zmagania dla rocznika 2011 zakończyli niebiescy z Canarinhos Skórzewo. Po drodze ograli swoich żółtych kolegów 5:1, a w decydującym pojedynku pokonali 2:0 Polonię Środa Wielkopolska. Siódme miejsce przypadło pierwszemu teamowi Poznaniaka, który wygrał z Canarinhos Żółci Skórzewo aż 5:0.

Rywalizacja o miejsca 1-4 stała na najwyższym poziomie. W pierwszym meczu 1/2 finału Akademia Reissa z Dopiewa pokonała Orlika Poznań 3:1. Jej przeciwnikiem została Wielkopolska Komorniki, której zawodnicy lepiej wykonywali rzuty karne od rówieśników z drugiego zespołu Poznaniaka. Na otarcie łez w meczu o 3. miejsce wygrali z Orlikiem 2:0. Ich półfinałowi rywale nie dali szans dopiewskiej Akademii Reissa. Wielkopolska wygrała 3:1 i zgarnęła złote krążki!

Po zakończeniu meczów o miejsca zespoły były na bieżąco nagradzane. Na początek pamiątkowe medale i nagrody odebrały zespoły z niższych lokat. Na koniec przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych zespołów i zawodników. Wśród bramkarzy najlepszy okazał się golkiper zwycięskiej drużyny – Marcel Sadłocha. Królem strzelców z sześcioma golami na koncie został Wiktor Szejkowski z Poznaniaka I Poznań.

Klasyfikacja końcowa Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2011

 1. Wielkopolska Komorniki
 2. Akademia Piłkarska Reissa Dopiewo
 3. Poznaniak II Poznań
 4. UKS Orlik Poznań
 5. Canarinhos Niebiescy Skórzewo
 6. Polonia Środa Wielkopolska
 7. Poznaniak I Poznań
 8. Canarinhos Żółci Skórzewo
 9. SKS 13 Poznań
 10. Jurand Koziegłowy
 11. Stella Luboń
 12. UKS Talent Poznań

Wyniki Duszyczki Cup 2020 dla rocznika 2011 – kliknij TUTAJ.

Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Poznań.

Drukuj
8002

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top