User Menu Search
Close
Wypowiedzi po meczu Wiara Lecha - Pogoń
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wypowiedzi po meczu Wiara Lecha - Pogoń

Kibole wygrali trzeci ligowy mecz z rzędu i zakończyli pierwszy miesiąc rywalizacji na pozycji wicelidera. Podobnie jak w pucharowym pojedynku Wiara Lecha nie zachwyciła, ale odniosła kolejne cenne zwycięstwo.

Dawid Kaczmarek, pomocnik Wiary Lecha

Start rozgrywek oceniam za udany, wygrywamy mecze i to jest najważniejsze. Styl niestety jeszcze nie powala na kolana, ale liczę, że i to z czasem przyjdzie. Jestem zadowolony z osiągnięć drużyny, podobnie jak ze swoich. W pięciu meczach zdobyłem pięć bramek, choć kilka dogodnych sytuacji niestety zmarnowałem.

Mecz z Pogonią był inny niż każdy poprzedni. Drużyna z ostatniego miejsca w tabeli broniła się całą drużyną na swojej połowie, co było trudne do przebicia. Straciliśmy bramkę w najgorszym momencie, bo tuż przed przerwą, ale w drugiej połowie udało się nam szybko wrócić na prowadzenie i kontrolować mecz do samego końca. Moim zdaniem wynik tego spotkania był lepszy niż nasza gra.

Artur Adamski, obrońca Wiary Lecha

Za nami najlepszy początek sezonu w historii naszych dotychczasowych występów w okręgówce. Z tego faktu należy się na pewno cieszyć, ale ja podchodzę bardzo krytycznie do naszych ostatnich występów. Jestem od początku tej drużyny, widziałem już wiele i wiem, że potrafimy grać jeszcze lepiej i tego od siebie wszyscy nawzajem oczekujemy. Do wyników musimy dorzucić styl, który nas charakteryzował z zeszłym sezonie, a wtedy zwycięstwa będą jeszcze bardziej cieszyć nas wszystkich. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i myślę, że z meczu na mecz będzie to wyglądało tylko lepiej. Osobiście czuję, że w każdym kolejnym pojedynku wyglądamy coraz lepiej pod względem fizycznym.

Mówiliśmy sobie przed meczem w szatni, że najważniejsze to podejść do meczu w stu procentach skoncentrowanym. Znamy atut własnego boiska, szanujemy każdego rywala, jednak zależało nam, aby zdominować zespół przeciwny i narzucić nasz styl gry rywalom. Chcieliśmy pokazać się z lepszej strony niż miało to miejsce w środowym meczu Pucharu Polski. Niestety przeciwnik przyjechał się bronić i czekać na kontratak, przez co mieliśmy problemy z przebiciem się przez obronę Pogoni. Mimo dominowania przez całe 90 minut i wielu okazji bramkowych tylko dwukrotnie udało nam się pokonać bramkarza rywali.

Chwała nam, że ponownie po stracie bramki w doliczonym czasie pierwszej połowy, udało nam się już na początku drugiej odsłony wyjść na prowadzenie, dzięki czemu nie musieliśmy nerwowo spoglądać na upływający czas. 

Jarosław Wróblewski, trener Wiary Lecha

Meczem z Pogonią zakończyliśmy bardzo intensywny tydzień. Zwyciężyliśmy w obu pojedynkach ligowych i obecnie jesteśmy wiceliderem V ligi, a także awansowaliśmy do 1/16 okręgowego Pucharu Polski. W międzyczasie odbyliśmy dwie jednostki treningowe. Cieszą trzy zwycięstwa, szczególnie z rywalami, z którymi z reguły nie gra się łatwo. Zawsze zespoły z niższych lig, lub dołu tabeli wspinają się na wyżyny umiejętności w pojedynkach z Wiarą Lecha, dlatego tym bardziej cieszy, że mimo trudnych i wymagających meczów możemy teraz w dobrych humorach przygotować się do kolejnego meczu, który odbędzie się dopiero za 1,5 tygodnia.

Drukuj
666

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top