User Menu Search
Close
Za nami Bieg Pamięci Powstań Śląskich w Opolu
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Za nami Bieg Pamięci Powstań Śląskich w Opolu

Kolejna sportowa impreza kibiców Odry już za nami

Fani Odry Opole z ośrodka Kibice Razem, Klubu Biegowego Odra Opole i SSOO "Jedna Odra", patrioci ze Stowarzyszenia "Biało-Czerwone Opole" oraz życzliwi ludzie z Opolskiego Nadleśnictwa przy pomocy Stowarzyszenia Bieg Opolski, władz miasta  i wolontariuszy zorganizowali imprezę biegową upamiętniającą I i II Powstanie Śląskie. Te dwa lokalne zrywy wybuchły ponad 100 lat temu i chociaż są dziś często zapominane warto o nich przypominać. Taka też byał idea tej wieczornej, niedzielnej imprezy.

Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników którzy zmierzyli się z dystansem 10km oraz dzieci, które pokonały kilkusetmetrową trasę. Bieg wiódł po leśnych alejkach co gwarantowało nie tylko bezpieczestwo, ale też bardzo dobre warunki do biegania.

Wśród mężczyzn wygrał reprezentant KB Odra - Dawid MArciniak (00:39:57) przed Pawłem Kampą i Piotrem Berlikiem. Wśród kobiet najszybsza była Krystyna Pawlik (00:42:59) przed Katarzyną Olas oraz Martą Wiesner.

Bieg udało się zorganizować sprawnie i bezpiecznie, a to było najważniejsze, zaś uczestnicy cieszyli się dobrą zabawą, chwalili trasę i poziom organizacji imprezy.

 

Drukuj
691

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top