User Menu Search
Close
Zawodnicy GKS Tychy zostali wolontariuszami w schronisku
GKS Tychy
/ Kategorie: GKS Tychy

Zawodnicy GKS Tychy zostali wolontariuszami w schronisku

Na boisku walczą o ligowe punkty, ale poza nim zawsze starają się pomagać innym. Zawodnicy GKS Tychy zostali wolontariuszami w Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Tychach. Jakub Piątek, Bartłomiej Jeziorski i Kacper Mąkowski najpierw zostali odpowiednio poinstruowani, a następnie przystąpili do wykonywania obowiązków.

Nigdy nie byłem w schronisku, dlatego chciałem zobaczyć jak to wszystko wygląda. Pamiętam jak kilka lat temu od koleżanki mojej mamy urodziły się koty i postanowiliśmy jednego z nich przygarnąć. Myślę, że warto adoptować zwierzęta, bo potrzebują one miłości i to widać jak ich odwiedziliśmy – mówi Jakub Piątek, piłkarz GKS Tychy.

Odwiedziny zawodników rozpoczęły się od porządków. Bartłomiej Jeziorski zamiast kija musiał trzymać tym razem wiaderko i szczotkę. Jego zadaniem było posprzątanie boksów.

Sam mam w domu psa, dlatego chciałem odwiedzić schronisko. Najpierw musiałem wyczyścić boks, a następnie umyć narzędzia, których używałem. Warto mieć zwierzęta, bo dają one bezwarunkową miłość i przyjaźń. Dla mnie zwierzęta są jak członkowie rodziny, a nie żadna zabawka. – dodaje Bartłomiej Jeziorski, hokeista GKS Tychy.

Zabawa z psem czekała na piłkarza GKS Tychy. Jakub Piątek na początku miał małe problemy z upilnowaniem Barry’go, ale ostatecznie z pomocą smakołyków panowie znaleźli porozumienie.

Ostatnim punktem była pomoc medyczna. Kacper Mąkowski musiał najpierw zakropić oczy kotom, a następnie pobawił się z nimi.

W tej chwili mamy 39 kotów i 41 psów. Nie jest to może duża liczba, ale tak naprawdę nie powinno ich być tutaj w ogóle. Liczymy, że jak ludzie zobaczą jakie mamy piękne zwierzęta, to zwiększy się liczba adopcji. Wolontariusze i pracownicy schroniska starają się dać im namiastkę miłości, którą powinny dostać w domu- zaznacza Katarzyna Jasińska, Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach.

GKS Tychy i Miejskie Schroniska dla Zwierząt w Tychach współpracują już od kilku lat. W 2017 roku odbyła się kampania „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”, a kilka miesięcy później powstał kalendarz charytatywny z udziałem zawodników oraz psów i kotów.

Liczymy, że dzięki takim akcjom dotrzemy do jeszcze większego grona odbiorców i zachęcimy w ten sposób kibiców GKS Tychy do adopcji zwierząt. Dzięki naszej ostatniej kampanii wszyscy bohaterowie akcji znaleźli nowe domy i teraz mamy podobny cel. Wizyta w schronisku nie jest jeszcze naszym ostatnim słowem w tym roku. Przed świętami czeka nas główna odsłona akcji – dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

autor K. Trzosek zdjęcia K.Peszat

Drukuj
269

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top