User Menu Search
Close
Zimowe zmiany kadrowe
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Zimowe zmiany kadrowe

Zimowa przerwa w rozgrywkach to czas na drobne zmiany i uzupełnienia w kadrze lidera V ligi. Kibolskie szeregi zasilili czterej zawodnicy, z których dwóch może pochwalić się przeszłością na poziomie IV ligi.

ODSZEDŁ

Sławomir Makowski udał się na półroczne wypożyczenie do A-klasowego Maratończyka Brzeźno. Lechita ma na koncie 196 występów w barwach Wiary Lecha, a w bieżącym sezonie 10-krotnie reprezentował niebiesko-białe barwy.

PRZYBYLI 

Do Wiary Lecha dołączyli natomiast Krzysztof Kaźmierczak (z Polonii Środa Wielkopolska), Łukasz Szumiński (z TPS-u Winogrady), Mateusz Kluczyński (ze Stelli Luboń) oraz Kacper Niezborała (ze Szkoły Futbolu Luboń).

Krzysztof Kaźmierczak jest 24-letnim wychowankiem Polonii Środa Wielkopolska, w barwach której zadebiutował na poziomie III ligi, by następnie zebrać IV-ligowe doświadczenie w Kotwicy Kórnik. Jego nominalna pozycja to lewy obrońca.

Łukasz Szumiński ma 22 lat i jest środkowym pomocnikiem wychowanym w Lecha Poznań. Ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Meblorzu Swarzędz, do którego trafił z TPS-u Winogrady. Tam zadebiutował zresztą na poziomie IV ligi, gdy był podopiecznym obecnego trenera Kiboli – Łukasza Kubiaka.

21-letni Mateusz Kluczyński jest nominalnym obrońcą. Wychował się w Warcie Poznań, lecz jego droga do seniorskiej piłki wiodła przez Stellę Luboń, której barwy reprezentował w tym sezonie w klasie okręgowej.

Najmłodszym ruchem transferowym Lechitów tej zimy jest przyjście Kacpra Niezborały, który już 21 marca osiągnie pełnoletniość. Młody golkiper uczył się gry między słupkami w Koziołku Poznań, a następnie zmienił barwy na Szkołę Futbolu Luboń, skąd trafił do zespołu kiboli.

Drukuj
180

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2023 KIBICE RAZEM
Back To Top